17 maja 2023 r. dzieci z Przedszkola w Pniewie wraz ze swoimi opiekunami odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Zatorach. Z wielką radością zapoznały się z magicznym miejscem jakim jest biblioteka. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym nowym magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych czytelników. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiedziała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dowiedziały się w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz poznały zasady wypożyczania książek. Opowiedzieliśmy sobie w jaki sposób obchodzimy się z wypożyczonymi książkami oraz jak długo możemy z nich korzystać. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom o co ich prosi książka czyli „Prośby książki”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „ Franklin i książka z biblioteki”. Wykazały się też wspaniałą znajomością bajek, gdyż pięknie odpowiadały na wcześniej przygotowane dla nich zagadki.

Spotkanie odbyło się w miłej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.