Miś Pocztuś to bajkowy listonosz, który pracuje na poczcie i roznosi listy i paczki mieszkańcom Mlecznego Zaułka. Książeczka ta jest bardzo fajna i pouczająca. Została przeczytana przybyłym do biblioteki dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Zatorach Zajęcia z dziećmi zostały rozpoczęte wiadomościami na temat poczty i jej pracowników. Dzieci wiedziały co to jest poczta, kim jest listonosz i jaką pracę wykonuje. Dowiedziały się jaką drogę muszą przebyć listy i paczki zanim trafią do odbiorcy. Wspólnie napisaliśmy krótki list do koleżanki, w którym opisaliśmy jej wyjazd w góry. Następnie list został włożony do koperty, nakleiliśmy znaczek, zaadresowaliśmy go a zadaniem pani bibliotekarki było zaniesienie na pocztę i wysłanie. Spotkanie odbyło się w cudownej atmosferze. W podziękowaniu za aktywny udział w zajęciach bibliotecznych dzieci zostały poczęstowane cukierkami.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom zapraszamy ponownie.